Skuteczne środki w profilaktyceSkuteczne środki w profilaktyce chorób zboża

Choroby zbóż są gigantycznym kłopotem dla rolników, którzy żyją z upraw i plonów. Niektóre z nich, takie jak zaraza poprzez tiofanat metylowy preparaty oraz choroby wirusowe, muszą być leczone, nim pojawią się o wiele bardziej zaawansowane objawy, bo jedynie w ten sposób możemy mieć jakąkolwiek szansę ocalić potencjał zbioru. Wykorzystanie ochronnych rozwiązań wzmacniających trwałość zboża przez gospodarza w odpowiednim czasie ma prawo pomóc w zapobieganiu wielu komplikacjom chorobowym.

Asekuracja zboża przed chorobami - sprawdzone działania zapobiegawcze

Proaktywne nastawienie do zwalczania chorób jest niejednokrotnie znacznie bardziej skuteczne oraz ekonomiczne aniżeli metody reaktywne w sezonie. Powszechnymi praktykami w zakresie zwalczania choroby jęczmienia bądź też innego zboża warto się zaciekawić już na samym początku przygody z rolnictwem.

Poniżej omawiamy niektóre z tych najbardziej istotnych, jakie warto zaimplementować, aby choroby pszenicy ozimej wiosną oraz pozostałe nie stanowiły większego kłopotu.

Wybrane metody uniknięcia chorób zboża:

• terminowe sadzenie,

• nadzorowanie obecności azotu,

• specyfiki grzybobójcze na pszenice.

Przede wszystkim właśnie sadzenie zboża w dobrym czasie jest istotne dla uniknięcia co niektórych chorób. Sadzenie z uwzględnieniem bardzo dobrych momentów dla danego gatunku zboża zezwala na dłuższy okres wegetatywnego przyrostu - co w wypadku chorób takich jak choroby zboz ozimych ma w rzeczy samej gigantyczne znaczenie.

Zbytnio wysokie ilości oraz współczynniki żyzności azotu są w stanie sprawiać nadto grube, bujne drzewostany, które mogą mieć zmniejszoną cyrkulację powietrza i przenikanie światła, czyniąc plon znacznie bardziej podatnym na choroby dolistne, lub inne typu fungicydy. Jest to zwłaszcza prawdziwe, gdy daty sadzenia zbóż są względnie wczesne dla danej uprawy.

Choroby Tiofanat metylowy 500 sc zboża - wygrana walka

Poza powyższymi sadzenie wielu typów pszenicy o różnych stopniach dojrzałości, przesunięcie daty sadzenia, zabiegi fungicydowe i wybór produktów o większej wytrzymałości lub tolerancji na newralgiczne szkodniki oraz schorzenia, takie jak karłowatość objawy może pomóc zminimalizować niebezpieczeństwo poważnych strat. Główna forma wymienionej tutaj profilaktyki jako ochrona pszenicy przed chorobami ma tę dodatkową zaletę, że pomaga w logistyce zbiorów. Należałoby także zwrócić szczególną uwagę na cieszący się coraz to znacznie większą renomą tebukonazol w zbożach - przez wielu rolników ceniony jako skuteczna forma asekuracji.

Komentarze: 2


noavatar.png
Smolik 2020-08-25

Uprzednio prawie rok po ożenku zostali rodzicielami bajecznej córy, oraz po dwóch latach podrostka.

noavatar.png
Borowik 2020-09-07

Nieustająco na wstępie czerwca męczyli do nas na latko

Najnowsze artykuły:

Top